Sosyal Sorumluluk
Anasayfa > Kurumsal > Sosyal Sorumluluk

Türkiye Sürdürülebilir Kalkınma ve Yeşil Ekonomi Alanında En İyi Uygulama Örneklerinin Belirleneceği RIO+20 Zirvesine Hazırlanıyor

Rio+20 Konferansı,1992’de Rio’da gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler (BM) Çevre ve Kalkınma Konferansı’nın yirminci ve 2002’de Johannesburg’da gerçekleştirilen Dünya Sürdürülebilir Kalkınma Zirvesi’nin onuncu yıldönümünde gerçekleştirilecek.
20 - 22 Haziran 2012 tarihinde Brezilya’nın Rio da Jenerio kentinde gerçekleşecek olan Rio+20 Zirvesi için ülkemizden en iyi uygulamaların seçimi süreci 22 Aralık 2011 tarihinde başladı.

Ulusal Rio+20 Zirvesi hazırlık süreci Kalkınma Bakanlığı koordinasyonunda ve BM Kalkınma Programı ( UNDP ) kolaylaştırıcılığında “Türkiye’nin 2012 BM Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı’na (Rio+20) Hazırlıklarının Desteklenmesi Projesi” çerçevesinde devam ediyor. “ En İyi Uygulamalar”ın seçimi ise İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği ( SKD ) tarafından yürütülmekte ve kamu, özel sektör, sivil toplum, yerel yönetimler ve üniversiteler başta olmak üzere geniş bir katılım sağlanması hedeflenmektedir. Bu süreçte Ulusal Rio+20 Raporu’nun bir parçası olacak 20 en iyi ülke uygulaması seçilecektir.

Yeşil ekonomi fikrini destekleyen, belirgin çevresel faydalar ortaya çıkaran politika ve ölçütlerle hazırlanmış, ekonomik, sosyal ve çevresel anlamda olumlu etkiler yaratmış, ülkemizi temsil edecek 1 En İyi Uygulama” başvuruları için son tarih 17 şubat.

Geri
Yeniyurt genç, dinamik ve çevreci bir geridönüşüm kurumudur. Görevi ambalaj atıklarının toplanması depolanması ve plastik ambalajların geri kazanılması döngüsünü tamamlamaktır. Tehlikeli atık taşıma işlerinde uzmanız.
YENİYURTTAN HABERLER BAĞLANTILAR
   
YENİYURT İHALE DOSYASI; Kalkınma Ajansları Tarafından Mali Destek Sağlanan Projeler Kapsamındaki İhaleler..
Rio+20 Konferansı,1992’de Rio’da gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler (BM) Çevre ve Kalkınma Konferansı’nın yirminci ve 2002’d..
Tüm hakları saklıdır © 2012 Yeniyurt Geri Dönüşüm